Wycieczka do banku

WYCIECZKA DO BANKU

Dnia 27 lutego 2019 r. grupa dzieci 5-4 letnich „Sówki” odwiedziła Bank Spółdzielczy w Gidlach, gdzie dyrektor oraz pracownice banku zapoznały je z działalnością tej instytucji. Wychowankowie dowiedzieli się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza się banknoty i za pomocą jakiego urządzenia można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy. Miały również okazję zobaczyć bankomat zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej. Podczas tej wycieczki przedszkolaki dowiedziały się też jakie są formy płatności, podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie. W ramach podziękowań dzieci wręczyły laurkę ze świnką skarbonką, a od pracownic banku otrzymały lizaki oraz cukierki.