Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci, obowiązujące w Publicznym Przedszkolu w Gidlach w okresie pandemii

Zasady  przyprowadzania i odbierania dzieci, obowiązujące

w Publicznym Przedszkolu  w Gidlach

w okresie pandemii

1. Rodzic przyprowadza i odbiera dziecko w godzinach określonych przez siebie w umowie.
  2. Proces przyprowadzania i odbierania dzieci jest nadzorowany przez wyznaczonego pracownika.
  3. W przypadku zgromadzenia się przed wejściem kilkorga rodziców z dziećmi – czekają oni  przed budynkiem na sygnał do wejścia, dany przez wyznaczonego pracownika przedszkola, z zachowaniem odstępu co najmniej 1,5 m od innego rodzica z dzieckiem, oraz w maseczce lub innej formie zakrywania ust i nosa.
  4. Rodzic wchodzi z dzieckiem do wiatrołapu, pozostaje w wyznaczonej dla niego strefie. Następnie wyznaczony pracownik/opiekun mierzy temperaturę dziecku, przejmuje dziecko, pomaga umyć  ręce, rozebrać się i odprowadza je do grupy .
  5. Pracownik  odbierający dziecko od rodzica, przekazuje nauczycielowi godzinę  jego przyjścia do placówki .
  6. Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  7. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów chorobowych u dziecka, pracownik nie odbiera dziecka, pozostawia je rodzicom i informuje dyrektora lub osobę go zastępującą o zaistniałej sytuacji.
  8. Dyrektor lub osoba go zastępująca przeprowadza rozmowę z rodzicem, sugerującą konieczność kontaktu z lekarzem i podejmuje decyzję o przyjęciu lub nie dziecka do przedszkola.
  9. W przypadku pozostawienia dziecka w przedszkolu i wystąpienia u niego objawów chorobowych, rodzic jest telefonicznie informowany o konieczności niezwłocznego odebrania dziecka i kontaktu z lekarzem, a następnie o konieczności przekazania dyrektorowi informacji zwrotnej dotyczącej zdrowia dziecka.
  10. Dzieci do przedszkola są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe. Jeżeli                  w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
  11. Odbiór dziecka następuje po podaniu przez rodzica lub innej osoby upoważnionej, imienia i nazwiska dziecka oraz nazwy grupy, pracownikowi dyżurującemu przy głównych drzwiach wejściowych do budynku.
  12. Wyznaczony pracownik udaje się po dziecko, przyprowadza i przekazuje osobie odbierającej, w wyznaczonej do tego strefie.