Dzień Niezapominajki 2021

Dnia 13 maja 2021 r. obchodziliśmy „Dzień Niezapominajki”. Krasnoludki z tej okazji ubrały się na niebiesko i uczestniczyły w wielu zabawach, w których pojawiał się motyw niezapominajki. Ponadto przedszkolaki zrealizowały ostatni już moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – „Mały Miś i supertajny projekt”, który miał na celu kształtowanie postawy bezinteresownej pomocy, troski o najbliższych oraz wzmacnianie roli autorytetu w życiu dzieci. Omówiono, kto może być superbohaterem, jakie cechy go charakteryzują i czy my możemy stać się takimi bohaterami. Uzmysłowiono najmłodszym, że: „nie każdy bohater nosi pelerynę”. Bohater to nie tylko Superman z nieziemski mocami, ale również mama, tata, babcia czy rodzeństwo. W ramach podsumowania dzieci wykonały kartki z niezapominajkami, które wręczyły wyjątkowym osobom – swoim superbohaterom. Obchody nietypowych świąt, takich jak „Dzień Niezapominajki”, sprawiają dzieciom mnóstwo radości, uczą oraz inspirują do działania.