Dzień Mamy i Taty 2021

"Mama i tata – najpiękniejsze słowa świata” – takie hasło towarzyszyło uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie dzieci 4-5 letnich „Krasnoludki”. Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego malucha rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. Z tej właśnie okazji 31 maja 2021 roku sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Przedszkolaki wyrecytowały wiersz pt. „Mama i tata” J. Koczanowskiej, zaśpiewały piosenki „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!” (sł. Ł. Tartas, muz. W. Korthals) oraz „Życzenia” (sł. M. Szwejda, muz. M. i A. Szwejda), a także wykonały układ taneczny do piosenki „Zatańczymy cza cza cza” (sł. i muz. A. Chartanowicz). Dzieci wykonały dla rodziców przepiękne laurki z życzeniami oraz zawieszki ze słonikami na szczęście, które wręczyły w domach swoim bliskim.