Spotkanie ze strażakami 2021

Dnia 15 czerwca 2021 r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy, podkreślając, że jest ona bardzo niebezpieczna i aby ją wykonywać trzeba być silnym i odważnym. Dzieci z uwagą obejrzały różnego rodzaju stroje strażackie oraz specjalistyczny sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Strażacy opowiedzieli przedszkolakom jakie zagrożenia niesie ze sobą lekceważenie zasad bezpieczeństwa oraz powtórzyli kilkakrotnie numery alarmowe, które każdy człowiek zarówno dziecko, jak i dorosły, powinien znać. W ramach podziękowania przedszkolaki wręczyły strażakom laurkę z sylwetą strażaka oraz nagrodziły gości głośnymi brawami. Wizyta strażaków zaowocowała różnorodnymi zabawami w służby ratownicze. Dziękujemy druhom z OSP za interesujące spotkanie.