Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gidlach

Dnia 9 maja 2023 r. grupa „Krasnale” wybrała się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gidlach i uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych z okazji Tygodnia Bibliotek. Dzieci aktywnie słuchały bajki Magdaleny Grucy „Przygody Fenka. Biblioteka”, odpowiadały na pytania do tekstu, utrwaliły „Zasady korzystania z książek”, a także rozwiązywały również bajkowe zagadki. Wielką atrakcją okazało się zwiedzanie budynku biblioteki, oglądanie kart bibliotecznych i księgozbiorów dla dzieci. Kilkoro przedszkolaków poprosiło o odłożenie książeczki, którą mieli odebrać z rodzicem po przedszkolu. Dziękujemy paniom bibliotekarkom – pani Jolancie Komorowskiej oraz pani Marzenie Frączyk za organizację interesujących zajęć dla starszaków.