Grupa dzieci 3-4 letnich "SÓWKI"

WYCIECZKA DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO

Dnia 13. 10. 2017 r. dzieci 3 - 4 letnie  wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Dzieci obejrzały wnętrze marketu. Zwróciły uwagę na znajdujące się tam lady spożywcze, a także sposób ułożenie towarów na półkach. Dzieciom wyjaśniono terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa i inne. Podczas wycieczki podkreślano zasady właściwe zachowania się w miejscu publicznym. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, poznały różne rodzaje artykułów oferowane w tym sklepie, sposób robienia zakupów. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. W trakcie wizyty w sklepie dzieci miały także okazję do zadawania pytań pani sprzedawczyni. Na pamiątkę naszej wizyty przedszkolaki wręczyły Pani ekspedientce laurkę z podziękowaniami. Pamiętano o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję.

Wycieczka do sklepu była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków, ponieważ nauczyła ich,  że praca ekspedientki  jest bardzo odpowiedzialna i potrzebna dla społeczeństwa